Diese Seite drucken

Burgemeestergalerij

De burgemeesters hebben een speciale betekenis voor de democratische gemeenschap vertegenwoordiger van de burgers en burgers van de steden en gemeenten.

De geschiedenis van de burgemeesters kan tot ver in de middeneeuw worden teruggevolgd. Hier vindt u een overzicht van de negen vroegere burgemeesters van stadtlohn van voor de tweede wereldoorlog.

De eerste burgemeester werd op dat ogenblik gebruikt na de versie van stadslohn door de verenigde door de Britse militaire overheid. Later werden de burgemeesters geselecteerd door de raad van de stad. Zij leidden de raadsvergadering en hadden naast het hoofdzakelijk representatieve taken. wegens een verandering van Gemeindeordnung voor het land Noordrhein-Westfalen wordt de burgemeester bepaald sinds 1999 direct door de kiezers en is een voorzitter van de raad en directeur/leider van het stadsbeleid.

Bürgermeistergalerie: Wiesmann, Carl
Vergrößerung anzeigen

Carl Wieseman werdt op 07.05.1945 door de Britse militaire overheid benoemd tot de burgemeester. De meest dringende taak was het op dat ogenblik om voedsel en woning voor de bevolking ter beschikking te stellen en het puin te elimineren.

Bürgermeistergalerie: Roth, Josef
Vergrößerung anzeigen

Na dat de lokale verkiezingen op 15.09.1946 koos de raad op 02.10.1946 Josef Roth als burgemeester. Hij bleef het bureau na de revisie van Duitse Gemeindeordnung opmerken.

Bürgermeistergalerie: Wewers, Wilhelm
Vergrößerung anzeigen

Op 17.10.1948 vond opnieuw een lokale verkiezingen plaats. William Wewers werd geselecteerd op 05.11.1948 van de raad als burgemeester. Wegens zijn speciale inkomens/diensten aan de stad ontving het de Orde van Verdienste en werd een ereburgemeester.

Bürgermeistergalerie: Rüther, Franz
Vergrößerung anzeigen

Franz Rüther was een burgemeester van 22.11.1954 tot 07.11.1956. Tijdens zijn mandaat zou de wederopbouw van de stad hoofdzakelijk kunnen worden gesloten.

Bürgermeistergalerie: Cohaus, Franz-Josef
Vergrößerung anzeigen

De groei van de stad ging gedurende voort toen Franz Josef Cohaus (08.11.1956 tot 07.10.1964) burgemeester was. Aldus werd Pfarrgemeinde St. Josef ingericht en de doorgangsweg van de B70 werd gerealiseerd.

Bürgermeistergalerie: Ellers, Alois
Vergrößerung anzeigen

De opmerkelijke gebeurtenis op het mandaat van burgemeester Alois Ellers was de samenvoeging van het Kirchspiel en stad in het jaar 1969. Het binnen zwembad en het stadion van de partijberg werden gevestigd begin de jaren 1970er. Hij was van 08.10.1964 tot 17.04.1975 burgemeesters en werd ereburger van de stad.

Bürgermeistergalerie: Horst, Bernhard
Vergrößerung anzeigen

Tot nu toe is Bernhard Horst degene met de langste ambtstermijn. Hij was vanaf 23 mei 1975 burgemeester. De stad bleef groeien hoewel door de veranderingen in de economie, met name in de textielindustrie, de situatie werd er niet makkelijker op. De heer Horst stierf in zijn ambtstermijn op 24 november 1992.

Bürgermeistergalerie: Rems, Klaus
Vergrößerung anzeigen

Op 16 december 1992 werd Klaus Rems tot burgemeester gekozen. Tijdens zijn ambtstermijn werden met name beslissingen binnen het gebied van scholen en cultuur genomen. Hij werd voor zijn betrokkenheid ook buiten de politiek tot ereburger benoemd.

Bürgermeistergalerie: Sundermann, Engelbert
Vergrößerung anzeigen

Engelbert Sundermann werd tot burgemeester gekozen op 12 september 1999 toen voor de eerste keer directe verkiezingen plaatsvonden. Hij zette daarmee zijn werk als leider van het bestuur, sinds 1971 was hij staddirecteur, voort. Het burgemeestersambt en het ambt van staddirecteur werden door een verandering van de gemeentewet samengevoegd. Tijdens zijn ambtstermijn als burgemeester vonden verder belangrijke gebeurtenissen plaats op het gebied van scholen en cultuur zoals de realisatie van de nieuwbouw van het gymnasium. De heer Sundermann is ereburger van de stad Stadtlohn.